Aktuality

MEMORIÁL MUDR. OLGY KRÁLOVEJ MISTRÍKOVEJ VO VÝKONE ZÁCHRANÁRSKYCH PSOV

27.08. 2018

V dňoch 24.08. - 26.08.2018 usporiadala naša brigáda DOG RESCUE SLOVAKIA-Kynologická záchranárska brigáda Banská Bystrica XXVI. ročník memoriálu MUDr. Oľgy Královej - Mistríkovej. Tento súťaž záchranárskych psov a tohto roku mal príležitostný medzinárodný a súčasne najväčší druh tohto druhu na Slovensku. Zúčastnil sa jeho súťažiaci z Maďarska, Poľska, Českej republiky, Holandska, Rumunska, Ukrajiny a Slovenska v celkovom počte 60. Je zahrnutý v kalendári IRO (medzinárodná záchranárska organizácia), na základe ktorého rozhodujú špičkoví rozhodcovia reprezentujúci už spomenutú organizáciu - p. Šabacký (ČR), s. Russegger (AUT) a s. Lee (KOR).

»»

Bessy všetko najlepšie k narodeninám

31.01. 2017

Bessy prajeme Všetko najlepšie k narodeninám 

  

»»

Ukážky psa záchranára / ZŠ Okružná / Banská Bystrica

15.06. 2015

Ukážky psa záchranára / ZŠ Okružná / Banská Bystrica Pri príležitosti spestrenia vyučovania na Základnej škole Okružná v Banskej Bystrici nás pani učiteľky požiadali o ukážky našej práce so záchranárskymi psami pre ich žiakov prvého stupňa. »»

Ukážky psa záchranára / Riečka

22.05. 2015

K jedným z prvých ukážkových akcií našej kynologickej záchranárskej brigády každoročne patrí podujatie v Riečke pri Banskej Bystrici, ktoré organizuje Materská škola Riečka pri príležitosti Dňa rodiny.

»»

Medzinárodné skúšky IPO-R v Brne

01.05. 2015

Jednou z prvých akcií našej kynologickej záchranárskej brigády na začiatku sezóny 2015 boli Medzinárodné skúšky podľa skúšobného poriadku IPO-R, ktoré sa konali neďaleko v susednej Českej Republike, v Brne. Táto udalosť pripadla na sviatočný víkend 1. až 3. mája.

»»

/Medzinárodné skúšky / Jaszbereny / Maďarsko

19.10. 2014

  Koniec tohtoročnej skúškovej sezóny našej brigády patril medzinárodnému podujatiu v neďalekom Maďarsku. V dňoch 17. 10. – 19. 10. sa v Jaszbereny konali skúšky záchranárskych psov podľa IRO, ktorých organizáciu mal na starosti maďarský klub Kutyákkal Az Életért Alapitvány.

  »»

Koniec indiánskeho leta - odovzdanie finančného daru

14.10. 2014

Koniec indiánskeho leta - odovzdanie finančného daru

Dňa  4.10.2014  sa naša brigáda zúčastnila akcie „ koniec indiánskeho leta“, bola to akcia, ktorú organizovalo občianske združenie Otvorený Sliač  v areáli ZŠ na Sliači. Žiaľ tak, ako sme prišli pripravení ukázať deťom prácu záchranárskych psov, spôsob ich výcviku ako aj medzi deťmi populárne hladkanie, neuskutočnilo sa z toho nič. Proti sa rozhodol byť hustý dážď, ktorý odohnal všetkých, ktorí na túto zo strany organizátora perfektne pripravenú akciu prišli. Tak aj naši štvornohí priatelia nedostali šancu ukázať sa.

»»

20. Majstrovstvá sveta záchranárskych psov v Novej Gorici (Slovinsko)

28.09. 2014

20. Majstrovstvá sveta záchranárskych psov v Novej Gorici (Slovinsko)

V dňoch od 23.09. 2014 do 28.09.2014 sa uskutočnili v Novej Gorici (Slovinsko) 20. Majstrovstvá sveta záchranárskych psov. Za našu brigádu som sa ich zúčastnil ja s Chirom a súťažili sme v kategórii  FL B aj spolu s ďalšou päťdesiatkou štartujúcich.  Tím ďalej tvorili Jozef Veselický a Laco Palyo.

»»

Ukážky psa záchranára DOD Urpiner 2014

20.09. 2014

Ukážky psa záchranára DOD Urpiner 2014

Už tradične sme sa opäť po roku stretli s nielen banskobystrickou verejnosťou na veľkolepej akcii pivovaru Urpiner. Pri príležitosti deviateho ročníka Dňa otvorených dverí sa nám v sobotu, 20. septembra 2014, znovu naskytla príležitosť predstúpiť pred zvedavé publikum a ukázať výcvik a prácu našich psov a psovodov.

»»

Majstrovstvá Slovenskej Republiky vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel

18.09. 2014

Majstrovstvá Slovenskej Republiky vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel

Rytieri 21. storočia. Aj tak sa hovorí bojovníkom s ohňom, ktorí dennodenne nasadzujú vlastné životy a zdravie, a to nie len pri likvidácii požiarov, ale aj pri dopravných nehodách, živelných pohromách a akýchkoľvek ostatných záchranných prácach. Od vystrašeného mačiatka na strome, cez znečistenú rieku, horiacu stodolu až po bezbranný ľudský život – vždy a všade sú pripravení zasiahnuť a poskytnúť profesionálnu pomoc. Hasiči. A práve s hasičmi sme mali možnosť stráviť jeden nezabudnuteľný deň, počas ktorého sme si opäť uvedomili, akú obrovskú hodnotu ich práca má.

»»
»»
1 / 17

Hľadať

Povedali o nás